Zmarszczki grawitacyjne przykłady ćwiczeń

Zmarszczki – czy to grawitacyjne, czy strukturalne, czy też mimiczne, mogą zacząć zarysowywać się na twarzy już w bardzo młodym wieku. Często osoby osiągające pułap 25-30 lat zauważają u siebie pewne zmiany, które na tym etapie można jeszcze cofnąć. Oprócz prawidłowej pielęgnacji skóry oraz zabiegów kosmetycznych i masażów konieczna jest odpowiednia gimnastyka twarzy. Na zmarszczki grawitacyjne przykłady ćwiczeń są bardzo różne. Efekty są współmierne do częstotliwości i zaangażowania w codzienny trening.

Ćwiczenia na zmarszczki grawitacyjne – przykłady

Trening działający przeciw zmarszczkom grawitacyjnym należy wykonywać w miarę możliwości każdego dnia. Początkowo można napotkać pewne bariery i problemy, które są wynikiem osłabienia mięśni. Wraz z nabieraniem kondycji, ćwiczenia będą sprawiały znacznie mniej trudności a efekty będą szybciej zauważalne. Oto kilka przykładów zadań gimnastycznych, które można wykonywać każdego dnia, nawet w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Pierwsze – nabieranie powietrza do ust i rozciąganie zmarszczek

Zadanie jest bardzo proste, choć początkującym wykonywanie kolistych ruchów powietrza wewnątrz twarzy może być niemożliwe. Nie jest to jednak zależne od fizjologii człowieka, ale od siły mięśni, dlatego mimo trudności nie można się zrażać. Trening czyni mistrza.

Jak wykonywać?

Do ust należy nabrać taką ilość powietrza, aby można nim było swobodnie manewrować. Najpierw przepychamy je z lewej strony, na prawą a później z góry (spod górnej wargi), na dół (przed dolną wargę). Cykl można powtarzać nawet dziesięciokrotnie. To samo ćwiczenie wykonuje się tworząc powietrzem w ustach ruch po okręgu. Również można wykonywać cykle dziesięciokrotne.

Jak często wykonywać?

Nie ma żadnych ograniczeń, dlatego dobrze byłoby, aby to ćwiczenie wykonywać dwa lub trzy razy dziennie.

Kiedy można zobaczyć pierwsze efekty?

Efektywność ćwiczeń to kwestia wieloaspektowa. To, jak szybko zaczną być zauważalne efekty zależne jest między innymi od uwarunkowań genetycznych, zaawansowania zmian skórnych, czy też od zaangażowania w codzienne ćwiczenia. Już po kilku tygodniach, czasem miesiącach, można zauważyć, że bruzdy ulegają znacznemu spłyceniu.

Drugie – zabawa słowem, czyli magia ćwiczeń tkwiąca w alfabecie

Zmarszczki mimiczne powstają przez nadaktywność mięśniową. Często lokalizują się wokół ust układając się w bruzdy palacza lub w linie marionetki. W przypadku zmarszczek grawitacyjnych aktywność mięśniowa jest jednak bardzo pożądana. Wymawiając codziennie alfabet, maksymalnie napinając przy tym mięśnie można je w prosty sposób wzmocnić. W ten sposób znacząco opóźnimy procesy starzenia.

Jak wykonywać?

Najlepszą pozycją do wykonywania tego ćwiczenia jest pozycja siedząca, wyprostowana. Głowę odchylamy do tyłu i przy maksymalnym napięciu mięśni twarzy wymawiamy cały alfabet lub samogłoski: a, e, i, o, u, y. Należy to robić głośno i wyraźnie.

Kiedy efekty?

Jest to dobre ćwiczenie profilaktyczne, które pozwala zapobiegnąć przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Często jednak można dzięki niemu zniwelować drobne zarysy bruzd grawitacyjnych. Efekty powinny być zauważalne już po kilku miesiącach.

Warto również raz dziennie, na przykład przy demakijażu lub wklepywaniu naturalnych maseczek, wykonywać delikatny masaż opuszkami palców. Powinien trwać około dwóch lub trzech minut. Można dzięki temu poprawić ukrwienie, co także wpłynie korzystnie na opóźnienie procesów starzenia. Odpowiednia pielęgnacja to elementarna czynność, pozwalająca uchronić się przed interwencją chirurgii estetycznej w przyszłości.

Bibliografia

1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
2. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005

1 odpowiedzi do “Zmarszczki grawitacyjne przykłady ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *