Zabiegi odmładzające i opóźniające proces starzenia skóry

Pierwsze symptomy starzenia się skóry widoczne są na twarzy. Już w wieku trzydziestu lat mogą się tam zarysowywać drobne zmarszczki mimiczne. Po czterdziestce (a czasem nawet wcześniej), obserwuje się dodatkowo także zmarszczki grawitacyjne oraz strukturalne. To, jak szybko proces będzie postępował zależne jest przede wszystkim od diety, pielęgnacji skóry, aktywności fizycznej oraz czynników zewnętrznych. Istnieje jednak kilka skutecznych i sprawdzonych zabiegów kosmetycznych, które mogą pomóc nieco go opóźnić.

Sprawdzone i skuteczne zabiegi odmładzające i opóźniające proces starzenia skóry

W gabinetach kosmetycznych, kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej można znaleźć coraz obszerniejszą ofertę skierowaną do pacjentów dojrzałych, chcących zadbać o swoją skórę. Warto zatem wiedzieć na co się zdecydować oraz w co zainwestować.

Peelingi

Można wykonywać je regularnie w domu. Złuszczają martwy naskórek, który wraz z wiekiem staje się coraz bardziej szorstki. Domowej roboty peelingi są stosunkowo łatwe w przygotowaniu. Wystarczy na przykład kawa z oliwą oraz ulubionym żelem czyszczącym. Gotowe mieszanki dostępne są także w drogeriach. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać także z mechanicznej mikrodermabrazji (diamentowej lub korundowej) lub peelingu kawitacyjnego.

Nawilżanie

Kolejnym objawem starzenia się skóry jest jej suchość. Warto więc w tym czasie szczególnie zadbać o odpowiednie nawilżanie. Jeśli chodzi o domowe zabiegi odmładzające i opóźniające proces starzenia skóry, to jedynym, co przychodzi na myśl są odpowiednie kremy pielęgnacyjne. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z usługi wykonania mezoterapii igłowej. Polega ona na wykonaniu kilkuset mikronakłuć (specjalnym urządzeniem zakończonym drobnymi kaniulami). Dzięki temu w głąb skóry można wprowadzić odpowiednią mieszankę specjalnie skomponowanego serum przeciwzmarszczkowego lub nawilżającego.

Masaże

Skóra z wiekiem lat staje się coraz mniej elastyczna i sprężysta. Brakuje jej gładkości i młodzieńczej jędrności. Przyczyna tego tkwi w dużej mierze w braku odpowiedniego ukrwienia, które należy poprawiać. Można w tym celu udać się do specjalisty, ale przy codziennym demakijażu warto poświęcić również dodatkowe trzy minuty na własnoręcznie wykonany zabieg masażu. Już po kilku tygodniach pierwsze efekty będą widocznie zauważalne. Jako ciekawostkę trzeba tu dodać, że skóra twarzy nie lubi kontaktu z mydłem, które niszczy jej płaszcz lipidowy. Do demakijażu i codziennej pielęgnacji zaleca się stosowania płynów micelarnych, specjalnych emulsji lub oleju kokosowego.

1 odpowiedzi do “Zabiegi odmładzające i opóźniające proces starzenia skóry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *