Najlepsze kremy z kwasami na zmarszczki

Ranking najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych powinien zawierać przede wszystkim produkty, które w swoim składzie posiadają kwasy różnego pochodzenia. Według danych podanych przez ekspertów to właśnie takie kosmetyki, a dokładniej dermokosmetyki, wykazują najskuteczniejsze działanie.

Najlepsze kremy z kwasami na zmarszczki – jak je odnaleźć?

Redermic R

Kosmetyk zawiera w swoim składzie witaminę A, dlatego też zaliczany jest do grupy retinoidów o słabym działaniu. Dostępny jest bez recepty, ale znajduje swoje miejsce jedynie na półce aptecznej.

Składniki aktywne:

  • 0,1 % czystego retinolu,
  • Adenozyna,
  • 3 procentowy, złuszczający kwas lipo-hydroxylowego (LHA).

Do kogo jest dedykowany?
Krem najlepiej sprawdzi się dla osób dojrzałych z cerą tłustą i wrażliwą. Doskonale pielęgnuje zmarszczki. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć spłycenie nawet głębokich bruzd.

Pharmaceris Sebo Almond Peel 10%

Wysokiej jakości krem z zawartością 10% kwasu migdałowego.

Najważniejszym składnikiem jest tu wspomniany już kwas migdałowy, który wykazuje wysokie właściwości złuszczające naskórek oraz rozjaśniające. Nie zaleca się stosowania go na dzień, ponieważ zawartość kwasu w zestawieniu z promieniami ultrafioletowymi może spowodować podrażnienia. Produkt bezwzględnie do stosowania na noc.

Do kogo?
Podobnie jak w powyższym przypadku zaleca się jego stosowanie osobom dojrzałym, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Złuszczanie naskórka powoduje rozjaśnienie twarzy, a jednocześnie pozwala na spłycenie bruzd mimicznych. Krem można stosować także do skóry trądzikowej.

Avene triacneal

Kolejny silnie działający krem z grupy retinoidów. Dostępny jest bez recepty, ale powinien być stosowany jedynie przez osoby, którym jest zalecany. Na efekty działania, jak w przypadku innych kremów z zawartością witaminy A, trzeba trochę poczekać. Spłycenie blizn i rozjaśnienie twarzy mogą być zauważalne dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania.

Składniki aktywne:

  • 6% kwasu glikolowego,
  • 0,1% retinaldehydu.

Do kogo przeznaczony jest krem?
Głównie do osób dojrzałych, które oprócz zmagań ze skutkami starzenia się organizmu, obserwują u siebie również zmiany trądzikowe.

Najlepsze kremy z kwasami na zmarszczki – cena

Cena produktów zależna jest przede wszystkim od składników, efektywności działania, wydajności użytkowania i bezpieczeństwa, które polega na minimalizowaniu ryzyka wywołania skutków ubocznych poprzez działanie potencjalnych alergenów. Ich ilość ograniczona została do minimum. Redermic R to koszt około 100 zł/100 ml, Avene triacneal kosztuje około 50 zł/30 ml. Z kolei za Pharmaceris Sebo Almond Peel 10% trzeba będzie zapłacić w granicach 90 zł/50 ml. Ceny są oczywiście jedynie orientacyjne. Wszystkie wymienione kosmetyki dostępne są jedynie w aptekach.

Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018

1 odpowiedzi do “Najlepsze kremy z kwasami na zmarszczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *