Kiedy zacząć używać kremy na zmarszczki mimiczne?

Pierwsze zmarszczki mimiczne zaczynają pojawiać się w wieku około 25 lat. Wówczas skóra jest już zupełnie dojrzała i choć lekkie rysy są jeszcze słabo zauważalne, to istnieją i z wiekiem będą się pogłębiać tworząc nieestetyczne, silne bruzdy potrafiące zupełnie odmienić wygląd twarzy.

Kiedy więc kremy na zmarszczki mimiczne powinny trafić do kosmetyczki?

Oferta producentów jest dziś na tyle rozbudowana, że odpowiednie, delikatne preparaty dla siebie mogą znaleźć nawet dwudziestolatkowie. Oprócz używania kremów bardzo ważna jest też codzienna pielęgnacja, która powinna opierać się na ochronie przeciwsłonecznej, nawilżaniu oraz złuszczaniu.

1. Ochrona UV

Promienie słoneczne wysuszają skórę powodując jej szybsze starzenie się. Osoby, które lubią się opalać lub spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu powinny znacznie wcześniej zacząć stosować kremy na zmarszczki mimiczne. Dodatkowo ważne jest również, aby wybierać krem na zmarszczki mimiczne z filtrem! Nie można zapominać bowiem o tym, że nie trzeba eksponować się bezpośrednio na działanie silnego słońca. Upalny wiatr i wysoka temperatura także przyniosą swoje skutki w przyszłości, objawiając się w postaci nieestetycznych bruzd mimicznych.

2. Złuszczanie martwego naskórka

Istnieją dwa sposoby na złuszczanie naskórka:

  • mechaniczny – w postaci mikrodermabrazji wykonywanej przez kosmetyczkę, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej
  • chemiczny – w postaci kremów z kwasami oraz retinoidami. Złuszczanie naskórka pozwala na szybszą regenerację skóry. Regularne stosowanie peelingów pozwoli opóźnić konieczność włączenia dodatkowych kosmetyków, takich jak kremy na zmarszczki mimiczne, do codziennej pielęgnacji.

3. Ochrona przed wolnymi rodnikami a najlepszy krem przeciwzmarszczkowy

Rodniki obecne są wszędzie, dlatego też niczym niechroniona skóra będzie znacznie bardziej narażona na starzenie się właśnie poprzez ich działanie. Wówczas kremy na zmarszczki mimiczne Richevon trzeba zastosować wcześniej, niż można byłoby się tego spodziewać. Powinni po nie sięgać już trzydziestolatkowie. W ochronie przed atakiem wolnych rodników najlepiej sprawdzają się antyoksydanty, czyli witamina E, selen, bioflanoidy i różne wyciągi roślinne zawarte w kosmetykach. Wolne rodniki to specyficzny, niestabilny tlen, który prowadzi do szybkiej destrukcji tkanek organizmu. Produkowane są między innymi przez dum papierosowy, co jest wyjaśnieniem dlaczego palacze starzeją się szybciej.

Ważna jest także ochrona cienkiej skóry pod oczami, zobacz jak to zrobić.

Czy nie mając zmarszczek również warto używać kremów?

Zdania ekspertów w tej kwestii są podzielone. Delikatnych kremów dostosowanych do potrzeb i wieku swojej skóry zdecydowanie warto używać – najlepszy krem przeciwzmarszczkowy znajdziecie sprawdzając rankingi. Intensywnych kuracji przeciwwzmarszczkowych lepiej jednak unikać tak długo, jak to tylko możliwe.

Bibliografia

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
2. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014

1 odpowiedzi do “Kiedy zacząć używać kremy na zmarszczki mimiczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *