Zmarszczki mimiczne wokół ust ćwiczenia

Zmarszczki mimiczne ust są szczególnie przykrą oznaką starzenia się organizmu. Od ust najtrudniej jest odwrócić uwagę rozmówcy, dlatego też warto dowiedzieć się jakie ćwiczenia pozwolą im zapobiegać i spłycić te, które już zdążyły się zarysować. Poniżej krótki plan treningowy na każdy dzień.

Zmarszczki mimiczne wokół ust – ćwiczenia z powietrzem

Większość ćwiczeń, takich jak to, które za moment zostanie omówione, nie potrzebuje szczególnych przygotowań. Najważniejsza jest systematyczność. Mniej ważny jest czas wykonywania gimnastyki, ilość powtórzeń danego ćwiczenia, czy precyzja jego wykonania (wbrew pozorom).

Ćwiczenie 1
Nabieramy do ust tyle powietrza, aby można było nim swobodnie manewrować. Policzki nie powinny być w tym czasie mocno napięte. Następnie zgromadzone powietrze „przepychamy” ruchem mięśni z prawej strony, na lewą. Dziesięć serii, dwa razy dziennie, w dowolnych godzinach (ale z odpowiednim odstępem czasu) w zupełności wystarczy, aby już po kilku tygodniach zauważyć pierwsze efekty.

Ćwiczenie 2
Analogicznie do pierwszego nabieramy powietrza do ust, z tą różnicą, że teraz przepychamy je z góry na dół, umiejscawiając je naprzemiennie pomiędzy przodem górnej szczęki i wargi, oraz pomiędzy dolną wargą a przodem szczęki. Ilość serii i czas oczekiwania na efekty taki sam, jak przy ćwiczeniu pierwszym.

Ćwiczenie 3
Znów analogicznie do pierwszego i drugiego – nabieramy powietrza do ust. Wykonujemy nim wewnątrz ust ruch po okręgu. Wówczas do pracy zaangażowane zostają wszystkie mięśnie twarzy.

Zmarszczki mimiczne wokół ust – ćwiczenia z mimiką

Wprawdzie jak sama nazwa wskazuje to właśnie nadaktywność mimiczna jest powodem występowania zmarszczek, ale w przypadku gimnastyki łatwo wykorzystać ją na swoją korzyść.

Ćwiczenie 1
Angażując wszystkie mięśnie zlokalizowane w okolicach ust wykonujemy szeroki, mocno napięty uśmiech. Naprzemiennie tworząc wyraz twarzy neutralny oraz radosny. Dwa razy dziennie wystarczy wykonywać 15-20 powtórzeń.

Ćwiczenie 2
Unosimy i opuszczamy kąciki ust tworząc naprzemiennie smutny oraz radosny wyraz twarzy. Ilość powtórzeń analogiczna do zadania pierwszego.

Zobacz również inne, ciekawe ćwiczenia na fitnesstwarzy.blog.pl

Zmarszczki mimiczne wokół ust – ćwiczenia oraz masaż

Powyższe ćwiczenia można połączyć również z przyjemnym masażem. Aby dodatkowo zapobiec pojawieniu się zmarszczek grawitacyjnych wystarczy płynnym ruchem, z lekkim uciskiem, masować twarz w kierunku przeciwnym do przyciągania ziemskiego. Tyczy się to zarówno mycia, jak i demakijażu, czy aplikowania kremów oraz kosmetyków.

Regularne wykonywanie ćwiczeń powinno zostać wdrożone w codzienne nawyki jak najwcześniej. Tylko wtedy przyniosą one spodziewane efekty i pozwolą maksymalnie opóźnić czas wystąpienia pierwszych objawów starzenia się organizmu. Jeszcze przed osiągnięciem pułapu trzydziestego roku życia należy zacząć stosować także specjalne kosmetyki z zawartością substancji wykazujących właściwości uelastyczniające.

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

1 odpowiedzi do “Zmarszczki mimiczne wokół ust ćwiczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *