Zmarszczki mimiczne – bezbolesne usuwanie

Istnieje wiele sposobów na usuwanie zmarszczek mimicznych. Niektóre są mniej skuteczne, inne niwelują je zupełnie (choć nie permanentnie).

Zabiegi te można podzielić na:

  • domowe – w postaci maseczek, serum, olejów, ćwiczeń i masaży,
  • specjalistyczne – którymi zajmuje się medycyna estetyczna.

Zmarszczki mimiczne – usuwanie i przeciwdziałanie domowymi sposobami

Zabiegi medyczne bywają nieco kosztowne, dlatego dla wielu osób bardzo ważne jest to, aby w miarę możliwości zadbać o swoją skórę w domu. Kiedy zmiany nie są jeszcze mocno zarysowane, można spróbować je spłycić, rozjaśniając jednocześnie twarz, ukrywając widoczne bruzdy.

Maseczki

Najpopularniejszym sposobem na usuwanie zmarszczek mimicznych są maseczki. W drogeriach dostępne są gotowe komponenty, które zawierają w swoim składzie ekstrakt z wielu, różnych substancji o działaniu przeciwzmarszczkowym. Również z domowych składników można jednak samodzielnie stworzyć upiększającą maskę.

Przepis na maseczkę z kurzego białka

Kurze jajo należy najpierw sparzyć. Następnie oddzielić białko od żółtka i ubić je na sztywną pianę. Dodać kilka kropli soku z cytryny oraz kilka kropel oleju migdałowego. Nałożyć na twarz i trzymać do wyschnięcia. Zabieg powtarzać raz w tygodniu, po uprzednim peelingu. Białko ma działanie ściągające i uelastyczniające. Olej migdałowy zrewitalizuje twarz a sok z cytryny doda jej promiennego wyglądu. Maskę przeciwzmarszczkową można też wykonać z żółtka.

Serum

W aptekach oraz drogeriach dostępne są specjalne kapsułki z odpowiednio zbilansowanym składem wszelkich składników odżywczych działających przeciwzmarszczkowo. Jedna ampułka z serum to jedna kuracja. Na widoczny efekt trzeba czekać około trzech tygodni.

Do domowych zabiegów przeciwzmarszczkowych i uelastyczniających zaliczą się również regularne masaże, peelingi oraz ćwiczenia gimnastyczne wzmacniające mięśnie, w obrębie których najczęściej powstają zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki mimiczne – usuwanie w gabinetach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to bardzo obszerny i szeroko rozwinięty dział, który doskonale radzi sobie z zatrzymywaniem procesów starzenia się skóry. Zmarszczki mimiczne można w sposób zupełnie bezinwazyjny i bezbolesny czasowo wypełnić poprzez:

  • toksynę botulinową – czyli popularny botoks paraliżujący nerwy, powodując rozluźnienie twarzy,
  • kwas hialuronowy – wiążący wodę i przywracający skórze dawny blask,
  • komórki macierzyste – pozyskiwane od pacjenta z jego własnej krwi lub tkanki tłuszczowej (zabieg najbezpieczniejszy, ale jednocześnie również najdroższy).

Trzy powyższe wypełniacze działają jednak czasowo. Po kilku miesiącach organizm je wypiera, a stan skóry powraca do pierwotnej formy. Istnieją permanentne wypełniacze, ale lekarze nie zalecają ich stosowania ze względu na liczne komplikacje i skutki uboczne, które następują zwykle po kilku latach od zabiegu. Pod skórą tworzą się zgrubienia i ziarniniaki, które mogą powodować chroniczne stany zapalne w obrębie leczonej tkanki. Wypełniacze te przesuwają się również pod tkaną, zgodnie z działaniem prawa grawitacji.

1 odpowiedzi do “Zmarszczki mimiczne – bezbolesne usuwanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *