Sposoby na zmniejszenie zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne są pierwszym symptomem starzenia się skóry. Powstają na skutek wysokiej aktywności mięśni twarzy. Pojawiają się początkowo jako drobne rysy, które z biegiem lat się pogłębiają. Dojrzały człowiek ma więc wystarczająco dużo czasu, aby w porę zadbać o spłycenie i jednocześnie widoczne zmniejszenie zmarszczek.

Domowe sposoby na zmniejszenie zmarszczek mimicznych

Najważniejsze jest to, aby odpowiednio pielęgnować skórę, która wraz z wiekiem traci swoją sprężystość, stając się wiotką i szorstką. Wśród preparatów, które można używać w zaciszu własnego mieszkania wiodące pozycje zajmują:

  • kremy złuszczające martwy naskórek (na przykład z wyciągiem liści manuka),
  • kremy nawilżające (z olejem migdałowym),
  • olej kokosowy,
  • oczyszczająca soda,
  • kawa,
  • oliwa z oliwek,
  • migdały,
  • jajo kurze.

Z części produktów można wykonywać domowej roboty maseczki. Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto zafundować swojej skórze domowe spa, dzięki któremu zmniejszenie zmarszczek mimicznych będzie bardzo proste. Oto poszczególne kroki, których należy przestrzegać, aby zyskać zadowalający efekt

Demakijaż

Tyczy się to przede wszystkim kobiet. Mężczyźni przed zabiegami powinni wykonać porządne oczyszczanie twarzy. W sklepach z kosmetykami można znaleźć gotowe żele i emulsje myjące a także płyny micelarne, które doskonale spełniają swoje zadanie. Warto też użyć oleju kokosowego, który wykazuje wysokie właściwości czyszczące, a jednocześnie nawilża skórę tworząc na niej swoisty filtr ochronny. Nie podrażnia i rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Olej kokosowy nie może być rafinowany. Powinien być z pierwszego tłoczenia – wówczas wykazuje najlepsze właściwości. Choć sam nie wpływa istotnie na zmniejszenie zmarszczek mimicznych, to jego nawilżające właściwości pozwalają skórze na dłużej zachować jędrność. Idealnie przygotowuje również do dalszych zabiegów.

Peeling

Wraz z wiekiem naskórek staje się coraz bardziej szorstki, co jest naturalną zależnością u każdego człowieka. Należy go regularnie złuszczać (chemicznie lub mechanicznie). Dobrze sprawdzają się tutaj kremy z zawartością kwasów owocowych, soda oczyszczona, kawa połączona z oliwą z oliwek lub peeling migdałowy. Raz na kilka miesięcy zaleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji diamentowej w sprawdzonym salonie kosmetycznym.

Maseczka

Dla zwiększenia efektu raz lub dwa razy w tygodniu warto wykonać szybką, bezpieczną i skuteczną maseczkę z białka kurzego. Wystarczy ubić je na sztywną pianę i połączyć z olejkiem rycynowym lub sokiem cytrynowym. Dodatkowo gotową maseczkę można wzbogacić również olejem migdałowym, który doskonale wpływa na zmniejszenie zmarszczek mimicznych. Maseczkę należy nałożyć na uprzednio przygotowaną twarz i pozostawić do zaschnięcia. Białko jaja kurzego wykazuje wysokie właściwości ściągające. Cytryna z kolei rozjaśni twarz optycznie zmniejszając widoczność zmarszczek.

Zaawansowane i głębokie bruzdy mimiczne można wypełnić tymczasowymi substancjami w gabinecie medycyny estetycznej. Najczęściej stosuje się w tym celu toksynę botulinową, kwas hialuronowy oraz komórki macierzyste pacjenta.

Bibliografia

1. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006
2. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005

1 odpowiedzi do “Sposoby na zmniejszenie zmarszczek mimicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *