• kobieta z problemami trądzikowymi

  Powstawanie trądziku podczas zmian hormonalnych

  Prawie każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu wzmagał się z trądzikiem. Najczęściej występuje u osób młodych- nastolatków, którzy przechodzą etap dojrzewania. Jednakże coraz częściej pojawia się on u osób dorosłych, przez co możemy czuć się skrępowani i mało pewni siebie. Skąd tak naprawdę bierze się trądzik i jak skutecznie go leczyć?

  Trądzik- zmora każdego z nas

  Trądzik pospolity jest najczęstszym objawem nastoletniego dojrzewania i praktycznie każdy w dzieciństwie wzmagał się z krostami na twarzy. Powstają one na skutek zbyt dużej ilości sebum znajdującej się na skórze naszej twarzy, co blokuje kanaliki gruczołów łojowych w związku z czym o rozwój bakterii nie trudno. Rozmnażające się bakterie tworzą stan zapalny, który doprowadza do powstania pryszcza. Te nieprzyjemne i nieestetyczne objawy nie powstają jedynie na skutek dojrzewania, ale też z innych mniej popularnych przyczyn. Możemy wyróżnić przede wszystkim trądzik hormonalny, który najczęściej ukazuje się po 25 roku życia i atakuje przeważnie kobiety. Pojawia się najczęściej tuż przed miesiączką, ale także podczas ciąży lub w okresie menopauzy. Trądzik w ciąży może być spowodowany zbyt dużymi zmianami hormonalnymi ciężarnej. Może on być także przyczyną złej diety, przemęczenia bądź dużego stres

  zmiany hormonalne

  u. Te nieprzyjemne objawy pojawiają się głównie na twarzy, jednakże co ciekawe, występują także na innych partiach naszego ciała. Najczęściej jest to trądzik na plecach, który powstaje w wyniku rosnącej ilości sebum, który zatyka pory. Występuje on najczęściej u mężczyzn i spowodowany jest nadmierną potliwością. Trądzik na czole oraz trądzik na brodzie także może być spowodowany nadmierną potliw

  ością, gdyż te części naszej twarzy są najbardziej na to narażone. Z drugiej strony trądzik na policzkach występuje najczęściej podczas zmian hormonalnych oraz podczas okresu dojrzewania, ale również może on wynikać ze złej diety. Jakie są więc skuteczne sposoby na trądzik i pozbycie się go? Na dzisiejszym rynku są promowane różne sposoby na pozbycie się tego uciążliwego problemu, a są to między innymi tabletki na trądzik, które są łatwo dostępne i chętnie kupowane przez młodych, jak i krem na trądzik, którego w aptekach i drogeriach jest cała masa. Dla niektórych drogeryjne kremy oraz tabletki są na tyle nieskuteczne, że laser na trądzik jest dla nich jedynym i ostatecznym rozwiązaniem. Najlepiej rekomendowana na dzisiejszym rynku jest maść na trądzik Sevolium, która nie tylko pozbywa się nieestetycznych wyprysków, ale także zwalcza przyczynę dolegliwości, poprawia funkcjonowanie skóry oraz nadaje jej piękny i zdrowy wygląd. Dzięki zastosowaniu tej niezawodnej maści nawet blizny po trądziku nie są nam straszne, a nasza skóra jest gładka oraz bez podrażnień.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

 • Krzysiek says:Reply
  13 lipca 2018 at 08:17

  A co z trądzikiem u mężczyzn po okresie dojrzewania? Mam 22 lata i nagle dostałem paskudnych pryszczy na twarzy bez większego powodu – zwłaszcza w okolicach brody, w mieszkach włosowych. Czy da sie tego pozbyć bez pozbycia sie zarostu?

 • Ramza91 says:Reply
  20 lipca 2018 at 18:20

  Też ostatnio zaczęłam brać Sevolium, trądzik w wieku 27 lat wziął mnie kompletnie z zaskoczenia. Na szczęście maść jest naprawdę dobra i już po tygodniu zauważalnie zmniejszyła mi ilość trądziku a ten który jeszcze nie zniknął zrobił się mniej bolesny i ropiejący.

  • Rosa1999 says:Reply
   11 sierpnia 2018 at 11:27

   ja bym polecała jednak ściąć brodę, ale na upartego możesz wpierw spróbować od maści na trądzik albo jakiś domowych maseczek.

 • Riku22 says:Reply
  2 sierpnia 2018 at 15:25

  Dobrze, że tekst przypomina o tym, że trądzik hormonalny to nie tylko problem nastolatków i dotyka też wiele dorosłych kobiet.
  Warto mieć tego świadomość i dbać o swoją skórę zawczasu, zawsze zmniejszy to ewentualne efekty gdy trądzik już się pojawi.

 • Janet says:Reply
  13 sierpnia 2018 at 08:29

  Czy trądzik związany z ciążą da się jakoś zmniejszyć? Bo branie tabletek raczej na pewno odpada a chciałabym się go pozbyć chociaż trochę 😐

  • Kayli says:Reply
   18 września 2018 at 15:54

   Prawdopodobnie to przez hormony. Po ciąży sytuacja powinna się poprawić. Oczywiście też możesz sobie pomóc. Są kosmetyki, które mogą używać też kobiety w ciąży, np. polecany tutaj Richevon.