Najlepszy krem na zmarszczki

Zapewne wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki? Przecież każdy producent na opakowaniu swojego specyfiku obiecuje spektakularne, natychmiastowe efekty. Jak więc poznać kosmetyk, który będzie działał najlepiej? Należy czytać składy kosmetyków! Nie ma innego rozwiązania. To najbardziej obiektywny wyznacznik jakości kremu. Najważniejsze, aby kosmetyk zawierał jak najwięcej składników aktywnych, które będą mieć faktyczny wpływ na stan skóry.

Co powinno znajdować się w składzie dobrych kremów przeciwzmarszczkowych?

Przede wszystkim aktywne składniki, które odpowiadają za efektywność działania. Im więcej aktywnych składników użytych w procesie produkcyjnym, tym wyższej ceny kosmetyku można się spodziewać. Nie powinno to jednak odgrywać pierwszoplanowej roli. Najważniejszy jest bowiem efekt regularnego stosowania, to nie szybki zabieg botoksem który przynosi efekt po 15 minutach.

Retinol

Najlepszy krem na zmarszczki bezwzględnie musi zawierać w swoim składzie retinol, który jest jedną z postaci witaminy A. Posiada zdolność stymulacji skóry do produkcji grubszego naskórka. Wzmaga również biosyntezę kolagenu i odbudowę zniszczonych włókien elastyny, poprawiając jędrność i elastyczność skóry. Dzięki swoim właściwościom działa nie tylko przeciwzmarszczkowo, ale również przeciwtrądzikowo. Do najlepszych kremów retinoidowych, które w swoim składzie zawierają witaminę A zalicza się:

  • Avene triacneal,
  • Redermic R.

Obydwie propozycje dostępne są bez recepty. Nie są bowiem silnymi retinoidami, ale wykazują wysokie właściwości działania przy regularnym i prawidłowym stosowaniu.

KOENZYM Q10

To kolejny eliksir młodości, który powinien stanowić składnik najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych. Wykazuje wysokie właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu hamuje powstawanie w organizmie wolnych rodników powodujących szybką destrukcję tkanek. Wśród dostępnych na rynku kosmetyków, które w swoim składzie zawierają koenzym, znajdują się:

  • RYOR Koenzym Q10 – krem wzbogacony o filtry UVA i UVB,
  • Lavera Basis Sensitiv Q10 – krem działający nawilżająco i przeciwzmarszczkowo.

Witamina C

Znacznie opóźnia procesy starzenia się a dodatkowo przyspiesza regenerację naskórka. Wszystkie kremy z witaminą C w składzie powinny być kupowane w sprawdzonych źródłach, ponieważ tutaj o efektywności działania kosmetyku decydują przede wszystkim technologie produkcyjne. Pod wpływem światła, powietrza i temperatury witamina ulega utlenieniu i przestaje być skuteczna. Najlepszy krem na zmarszczki, który z pewnością będzie poprawnie pełnił swoją funckję to Sesderma C-VIT, gdzie witamina C jest najbardziej stabilna.

Komórki macierzyste – pobudzają skórę do szybszej regeneracji

W medycynie estetycznej komórki macierzyste są stosowane już od dawna. Podczas zabiegów czyste komórki pozyskiwane są jednak bezpośrednio od pacjentów (z krwi lub tkanki tłuszczowej). Dziś jednak występują one również w kremach przeciwzmarszczkowych, jako aktywny składnik. Skóra, dzięki komórkom macierzystym, odzyskuje zdolność odbudowy zniszczonych z wiekiem struktur i zmarszczki ulegają spłyceniu. Wśród kremów, które posiadają je w swoim składzie znajdą się między innymi Age Perfect Odrodzenie Komórek oraz Stem Cells Phyto-Elite Intensive Cream. Obydwa kremy dostępne są bez recepty i cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Bibliografia

1. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
2. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997

1 odpowiedzi do “Najlepszy krem na zmarszczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *