Jak jeść ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to roślina, która wspiera pracę wątroby, a także chroni jej komórki przed uszkodzeniami. Swoje właściwości lecznicze zawdzięcza temu, że znajduje się w nim sylimaryna, którą można pozyskać z owoców ostropestu. Poza tym regeneruje wątrobę i działa przeciwzapalnie, ale też zapobiega kamicy żółciowej, wspiera pracę żołądka. Do tego pomaga kobietom cierpiącym na endometriozę i przy bólach głowy, a olej z ostropestu spowalnia proces starzenia się skóry. Ostropest plamisty ma szerokie zastosowanie. Najlepiej sięgać po niego w postaci naturalnej.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka postaci ostropestu, a więc można kupić całe lub zmielone ziarna, dostępny jest też w tabletkach, może być również składnikiem gotowych mieszanek, ale też może być dodawany jako składnik do sałatek i tu wykorzystuje się dolne liście rośliny. To jaką należy zażywać dawkę ostropestu zależy od tego, w jakiej postaci go przyjmujemy. Ostropest jako suplementy diety należy przyjmować zgodnie z zaleceniami na etykiecie preparatu. Jeśli kupi się nasiona zmielone albo przeznaczone do zmielenia, to dziennie można przyjmować dwie lub trzy łyżeczki na dobę, chyba że jest inaczej zalecane przez producenta. Po zmieleniu ostropest nie ma takiego charakterystycznego smaku, a więc można go dodawać jako składnik do zupy, sałatki, musli, nabiału czy do sosów.

Jakie zioła na trawienie? Nasiona ostropestu mogą być używane długotrwale, a efekty mogą być widoczne po minimum dwóch tygodniach regularnego stosowania ostropestu. Poza tym ten ostropest w postaci zmielonej można dodawać do herbaty, ale maksymalnie dwie łyżeczki dziennie albo spożywać w postaci naparu, którego również przygotowuje się z dwóch łyżeczek. Sprawdź: http://www.ziolonawatrobe.pl/jakie-ziola-na-watrobe/

Ostropest plamisty w swoim składzie zawierają, np. zioła Hepa Vitale, które mają na celu wspomóc trzustkę i wątrobę, ale też, co jest bardzo ważne, nie obciążają dodatkowo wątroby. Głównym składnikiem tych ziół jest właśnie ostropest plamisty, czyli zioło, które ma działanie oczyszczające na wątrobę. Nie zawierają żadnej chemii czy też konserwantów i sztucznych słodzików.

oddaj głos

1 odpowiedzi do “Jak jeść ostropest plamisty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *