Co stosować na trądzik?

Trądzik jest dosyć powszechnym problemem. Szczególnie z tą chorobą skóry mają do czynienia osoby młode, w wieku nastoletnim. Mimo tego, iż trądzik dotyka wiele młodych osób, to dermatolodzy coraz częściej stwierdzają choroby skórne u osób dorosłych. Trądzik może być spowodowany głównie złą pracą gruczołów łojowych, które znajdują między innymi właśnie na twarzy. Niestety, leczenie tej choroby często nie jest łatwym zadaniem, ponieważ choroba ta może być bardzo uciążliwa. Pomimo trudności leczenia, nowoczesne leki czy specjalistyczne zabiegi dermatologiczne znacznie pomagają usunąć niepożądane krosty, które występują na twarzy osoby dotkniętej trądzikiem.

Co stosować na trądzik?

Po udaniu się do dermatologa i wskazaniu odpowiedniej diagnozy, należy rozpocząć leczenie. Najczęściej proponowane są maści, które posiadają charakter antybakteryjny. Leczenie zewnętrzne, poprzez nakładanie takiej maści jest dobrym sposobem na złagodzenie krost pojawiających się na twarzy. Ponadto, poza maściami zaleca się stosowanie żelów bądź kremów.

Przeczytaj też: Jakie są rodzaje trądziku?

Każdy z tych preparatów zawiera specjalne ekstrakty – na przykład ekstrakt z lukrecji, który ma silne właściwości łagodzące oraz eliminuje stany zapalne występujące na skórze, czy ekstrakt z nagietka, który bardzo dobrze działa na wszelkie „typy” skóry, takiej jak skóra wrażliwa, szorstka czy pękająca. Bardzo wiele składników, które wspomagają problemy z trądzikiem posiadają kremy, jak na przykład Sevolium. Poza wspomnianymi ekstraktami, krem ten posiada wyciągi z kory oraz liści, który nie dość, że pomaga nawilżać skórę, to jeszcze przeciwdziała nadmiernej krzepliwości krwi. Warto zaznaczyć, że pierwiastki takie jak cynk czy miedź, również mają charakter leczniczy – przeciwdziała nadmiernej produkcji łoju, czy powstawaniu blizn powstałych po trądziku.

Warto zaznaczyć, że oprócz żelów i kremów, polecane są również specjalne tabletki. Podczas, gdy trądzik jest w zaawansowanym stadium, należy zainteresować się leczeniem wewnętrznym. Pomimo, iż zaleca się stosować kremy, to w celu eliminowania blizn po trądzikowych, należy również spożywać antybiotyk doustny – oczywiście po wcześniejszej konsultacji z dermatologiem.

Zobacz, jakie tabletki warto kupić: http://tradzik-leczenie.info.pl/jak-dobrac-najlepszy-lek-na-tradzik/

oddaj głos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *